Jaki materac do spania ?

ss

Kilka przydatnych wskazówek o których warto pamiętać podczas wyboru materaca.

  • Wymieniajmy materac co około 8 lat. Dłużej, materiały z których został wykonany mogą zacząć się pogarszać, zmniejszając komfort naszego snu. Jeśli budzimy się z bólem każdego poranka, źle śpimy albo jesteśmy cały czas niezadowoleni, należy rozważyć zakup nowego materaca wcześniej.
  • W materacach sprężynowych kompresja sprężyn z czasem może zmieniać strukturę. Wynika to z przeznaczenia materaca, na którym cały czas jest nacisk jakiegoś ciała. Takie materace czasem trzeba wymienić wcześniej niż po 8 latach.
  • Wypróbuj zanim kupisz. Zrób test „spania” na materacu przez co najmniej 20 minut w normalnej pozycji snu jaką zazwyczaj przyjmujesz.
  • Spójrz na materac, który pasuje do twojego ciała. Kręgarze polecają materac, który jest zaprojektowany w celu dopasowania się do naturalnej krzywej kręgosłupa i równomiernie rozprowadza nacisk całego ciała. To trudne, ponieważ krzywizna na materacu nie koniecznie reprezentuje sposób w jaki nasz kręgosłup układa się podczas spania na nim. Punkty nacisku są różne u każdego, więc najlepszym sposobem na sprawdzenie czy materac współgra prawidłowo z naszym ciałem jest zabranie do sklepu kogoś ze sobą. Kładziemy się na wybranym materacu i prosimy partnera, by obserwował czy nasz kręgosłup pozostaje w neutralnym ustawieniu gdy leżymy bokiem. Jeśli „zapada się” wyginając w banana lub jest nienaturalnie zakrzywiony to ten model nie jest dla nas.
  • Unikamy zbyt miękkiego materaca, który powoduje, że kręgosłup zapada się i wygina nienaturalnie.
  • Większy nie zawsze znaczy lepszy. Grubość materaca to często chwyt wizualny zaprojektowany by ludzie myśleli, że kupują wygodniejszy materac. Słuchamy swojego ciała i wybieramy taki materac na którym czujemy się najbardziej komfortowo (a nie ten, który wygląda, że jest wygodny).
  • Uważamy na alergeny. Jeśli mamy alergię, szczególnie na roztocza, pleśnie oraz niektóre bakterie, poczytajmy etykiety materacy upewniając się, że materiały nie zawierają żadnych alergenów. A najlepiej szukajmy materacy hipoalergicznych, jak lateksowych i tych w których pokrowiec zdejmowany jest do prania.
  • Nie przeszkadzajmy partnerowi. Jeśli dzielimy łóżko, wybierajmy materace przeznaczone dla dwóch osób o różnej wadze. Dzięki temu każdy będzie spał komfortowo na swojej stronie.
  • Materace Koło - http://materacekolo.eu