Łóżka kontynentalne – powiew luksusu dla wielbicieli komfortu i wygody

ss

Niejedna kobieta marzy o pobudce w łóżku rodem z hollywoodzkich filmów romantycznych. Wielkie tapicerowane łóżko kontynentalne z ozdobnym wezgłowiem to ikona luksusu, która jest coraz częściej spotykana w domach jednorodzinnych. Do tej pory głównie kojarzone z hotelowymi pokojami, teraz znajdują miejsca również w przestronnych sypialniach. Co takiego wyróżnia łóżka kontynentalne od starych i dobrze znanych tapczanów, wersalek czy kanap?

Sypialniany gadżet

Łóżko kontynentalne jest przede wszystkim meblem, które ma swoje miejsce w sypialni. W przeciwieństwie do rozkładanych kanap czy tapczanów, łóżka nie mają możliwości złożenia. Wpisane na stałe w aranżacje pokoju odnajdują się doskonale w dużej sypialni, oferując chwilę relaksu i odpoczynku.

Po drugie, trudno sobie wyobrazić, aby łóżko kontynentalne prezentowało się dobrze w tradycyjnych aranżacjach salonów, gdzie przebywają goście czy cała rodzina. Od dawna ten typ mebla jest kojarzony z intymną strefą życia człowieka, który ma zapewniać komfort i wygodę.

Z reguły każde łóżko kontynentalne jest zbudowane na bazie drewnianego korpusu z nogami i zagłówkiem. Z reguły każdy wielbiciel snu ma do wyboru tkaninę o ulubionym przez siebie kolorze czy fakturze, która stanowi obicie całej konstrukcji. Dla bardziej wymagających istnieją zagłówki z specjalnie zamieszczonymi prawdziwymi kryształami czy innymi świecącymi elementami dekoracyjnymi, np. LEDami. Zazwyczaj do całej konstrukcji dołączany jest duży pojemnik na pościel, który pozwala zaprowadzić porządek i ład w sypialni. Każde łóżko posiada również materac podstawowy wykonany z sprężyn kieszonkowych, który ma warstwę izolacyjną w postaci pianki poliuretanowej. Całości dopełnia przekładka, tak zwany toper, który jest cienkim materacykiem kładzionym na samą górę.

Oczywiście materac można wymienić i dopasować do swoich potrzeb. Dobrym wyborem w przypadku łóżek kontynentalnych jest materac lateksowy, który posiada właściwości antyalergiczne oraz zapewnia optymalną cyrkulacje powietrza wewnątrz łóżka.

Łóżko kontynentalne z amerykańskim rodowodem

Największą popularność łóżek kontynentalnych można zaobserwować właśnie w amerykańskich domach czy skandynawskich sypialniach. Przestrzeń i niezwykła wygoda to cechy, które przekonały Amerykanów do tegotypu łóżka. Z kolei mieszkańcy mroźnej Północy ubóstwiają je za komfort i dobra izolację od chłodu, dzięki niestandardowej wysokości. Wysoki odstęp od podłogi chroni przed mrozem czy przeciągami. Z reguły łóżka kontynentalne są chwalone również za stabilne podłoże, które przetrwa zabawy dziecka takie jak częste skakanie. Duży odstęp od podłogi to również lepszy przepływ powietrza a co za tym mniejsze ryzyko dla rozwoju bakterii czy roztoczy. Z pewnością skorzystają na nich alergicy lub osoby cierpiące na dolegliwości układu oddechowego.

Łóżko kontynentalne to również oaza wygody dla osób, które lubią leniuchować i spędzać długie popołudnia leżąc w sypialnianych pieleszach. Wygodny zagłówek pozwala na komfortowe oparcie kręgosłupa podczas czytania książki czy oglądania ulubionego serialu. Nie wspominając już o walorach estetycznych, które pozwolą nam mieć odrobinę luksusu w codziennym życiu.