Poduszka lateksowa – zalety.

ss

Poduszka lateksowa – zalety.Istnieje wiele rodzajów poduszek na rynku. Z pewnością każdy amator snu znajdzie coś dla siebie. Najbardziej popularne są modele z wkładem syntetycznym. Do wyboru tego rodzaju podparcia pod głowę zachęca cena. Jednak jeśli weźmie się pod lupę właściwości i jakość może się okazać, że nie są one dobrym wyborem dla organizmu i mogą negatywnie wpływać na sen.

Coraz większy rozgłos zyskują poduszki lateksowe, które posiadają naturalne wypełnienie w postaci lateksu Talalay. Okazuje się, że są one doskonałym rozwiązaniem dla osób, którym nie uśmiecha się płacenie fortuny za puchową pościel a chcą mieć wysokiej jakości poduszkę o takich samych właściwościach, co modele z prawdziwym pierzem.

Lateks lateksowi nierówny

Wielu malkontentów może twierdzić, że lateks jest tworzywem sztucznym. Po części mają rację. Otóż wszystko zależy o jakim lateksie mówimy. Tak naprawdę istnieje kilka rodzajów tego tworzywa. Standardowy materiał jest wzbogacany o sztuczne substancje oraz poddawany zabiegom, które znacząco zmieniają jego właściwości oraz naturalne pochodzenie.

Lateks Talalay to przeciwieństwo sztucznego materiału, o którym wspomniano wcześniej. Sekret tkwi w specjalnej metodzie pozyskiwania i obróbki naturalnej żywicy drzewa kauczukowego. Proces jest rozłożony na różne stopnie, które są wnikliwie badane pod względem zachowania naturalnych cech lateksu. Jak wiadomo sam materiał jest elastyczny oraz sprężysty. Szybko wraca do swoich pierwotnych kształtów. Nie deformuje się z biegiem lat i potrafi wytrzymać naprawdę duży nacisk i ciężar.

Jednak to, co odróżnia standardowy lateks od naturalnego tworzywa Talalay, to jego otwartokomórkowa struktura. Taka poduszka posiada doskonałą wentylację. Optymalna cyrkulacja powietrza sprawia, że głowa nie poci się. Tworzywo nie gromadzi w sobie wody, przez co nie przyczynia się do rozwoju bakterii i grzybów. Nawet osoby cierpiące na alergie lub częste problemy z oddychaniem zyskują spokojny i komfortowy sen.

Następną zaletą lateksowych poduszek to łatwość, z jaką dopasowują się do kształtu kręgosłupa i głowy. Utrzymują ciało w prawidłowej, prostej pozycji. Odcinek szyjny nie jest narażony na nacisk spowodowany niewłaściwym ułożeniem. Co więcej, rano nie budzimy się z nieprzyjemnym bólem karku i odrętwieniem barków i ramion. Lateksowe modele można spotkać w głównej mierze w profilowanych poduszkach, które dostosowują się do naturalnych krzywizn kręgosłupa.

Jeśli porównamy wytrzymałość innych tworzyw do lateksu możemy być bardzo zaskoczeni. Lateks Talalay jest jednym z najbardziej odpornych na uszkodzenia tworzyw. Nie traci swoich właściwości nawet pod długim czasie użytkowania. W przeciwieństwie do swoich „pierzastych kolegów”, pozwala na pranie bez uszczerbku na jego właściwościach. Nie łamie się oraz nie traci swojej sprężystości. Co więcej, specjalne kanaliki w strukturze lateksu nie zatrzymują wilgoci we wnętrzu, przez co poduszka szybko wysycha.

Naturalny lateks jest również jednym z najbardziej higienicznych materiałów służących, jako wypełnienie do materacy i poduszek. Sprawia, że organizm regeneruje się w pełni tego słowa znaczeniu. Bez problemów z oddychaniem, alergiami czy podrażnieniami skórnymi i zaczerwienioną twarzą.